IMG_9604 bhp

BHP to podstawa

Kwestie, dotyczę bezpieczeństwa i higieny pracy są niezwykle istotne i oprócz tego, że obligatoryjnie powinny  być przestrzegane przez zakłady pracy, to warto również samemu zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo. Szczególnie wrażliwi na ten aspekt powinni być majsterkowicze, pracujący samodzielnie w warsztatach.

bhp

Z rozwiązaniem wychodzi marka TOPEX, oferująca szereg niezbędnych akcesoriów, poprawiających komfort pracy i zwiększających jej bezpieczeństwo.

Utrzymanie porządku

Każdy, kto ma do wykonania zadanie wymagające użycia kilku narzędzi, wie jak ważne jest ich logistyczne rozplanowanie. Na pomoc przychodzi monterski pas 79R405, wykonany ze skóry z mocnymi i wzmocnionymi nitami. Pas wyposażony został w 11 kieszeni oraz specjalny uchwyt na młotek. Ciekawym produktem jest również kabura na wiertarkę 79R416, posiadająca 4 małe kieszonki na wiertła. Solidny pasek oraz mocne zapięcie, uniemożliwiające wypadnięcie narzędzia podczas jego przenoszenia.

Dbaj o zmysły

Wiercenie, wkręcanie i szlifowanie bez wątpienia wiąże się z generowaniem hałasu. Jego zbyt duża ilość może spowodować uszkodzenie słuchu. Nauszniki przeciwhałasowe TOPEX 82S125 przeznaczone są do ochrony przed hałasem. Zostały one odpowiednio wyprofilowane, dzięki temu dopasowują się do głowy a ich miękkie wykończenie poprawia komfort użytkowania.

Ochrona wzorku oraz twarzy jest niezwykle istotną kwestią. Osłona 82S221 wykonana z poliwęglanu chroni twarz i zabezpiecza ją przed ewentualnymi odpryskami. Przy pracach zarówno majsterkowych jak i profesjonalnych zastosowanie mogą znaleźć gogle ochronne 82S107, które oprócz ochrony przed substancjami stałymi, chronią również przed substancjami płynnymi. Do prac związanych ze spawaniem zaleca się użycia Gogli spawalniczych 82S105, przeznaczonych do ochrony wzroku przed spawalniczym łukiem. Gogle również zostały wykonane z elastycznego tworzywa z regulowaną opaską, umożliwiającą wygodę zamocowania na głowie. Co ważne, w goglach zastosowano przyciemnione szkła, podnoszące komfort pracy.

Drogi oddechowe to niezwykle wrażliwa część, która wymaga szczególnej ochrony. Półmaska przeciwpyłowa TOPEX  82S137 jednorazowego użytku, przeznaczona jest również do stosowania przy stężonych i szkodliwych substancjach, które nie przekraczają dziesięciokrotnej wartości najwyższego, dopuszczalnego stężenia.

Ochronę głowy przed mechanicznymi urazami zapewnia wykonany z wysokiej jakości kask 82S201. Kask umożliwia pełną regulację  w obwodzie pasa głównego, dopasowując się do głowy użytkownika.

Korzystaj również z innych akcesoriów

Ciężko wyobrazić sobie pracę bez użycia porządnych rękawic. Rękawice robocze TOPEX 83S215 zapewniają ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Wykonane z odpornej na ścieranie świńskiej skóry zapewnią długotrwałe użytkowanie.

Kolejnym przydatnym produktem jest kamizelka ostrzegawcza 82S170, która dzięki zapewnieniu optymalnej widoczności zwiększa bezpieczeństwo pracy. Produkt spełnia wszystkie, niezbędne normy i standardy bezpieczeństwa.

Aby miejsce pracy lub awarii było widoczne, warto zaopatrzyć się w ostrzegawczą taśmę 24B150 o rzucającej się w oczy biało-czerwonej kolorystyce.

Jak widać marka TOPEX zapewnia bezpieczeństwo i gwarantuje pełną ochronę podczas pracy w każdej sytuacji.